MENU
Aula_close Layer 1

Ledelse

Her finder du kontaktinformation på Glostrup Skoles forskellige afdelings-, SFO- og klubledere. 
Nederst på siden finder du ydermere kontaktinformation på skolelederen og administation på Glostrup Skole. 


Ledelse på Skoleafdelinger/SFO

Nordvang/Ejby

Skolens kontor

 

Email: Nordvangskolen@glostrup.dk

Michael Ingelhardt
Afdelingsskoleleder og leder af mellemtrinnet

Telefon: 20 68 51 59

Email: michael.ingelhardt@glostrup.dk

Mette-Signe Johansen
Afdelingsleder for Udskoling

Telefon: 23 81 14 04

Email: mette-signe.johansen@glostrup.dk

Lisa Skov
Afdelingsleder for Indskoling og Modtageklasse

Telefon: 21 39 06 73

Email: lisa.skov@glostrup.dk

 

Charlotte Tengmark

SFO-leder 

Email: char362n@glostrup.dk

 

 

 

 

 

Skovvang

Skolens kontor 

 

Mail: Skovvangskolen@glostrup.dk

Heidi Wang
Afdelingsskoleleder. Leder for Indskoling og Mellemtrin

Telefon:  42 21 74 75

Email: heidi.wang@glostrup.dk

Helle Friis
Afdelingsleder for Udskoling og Gruppeordning

Telefon:  53 32 03 31

Email: helle.friis@glostrup.dk

Lise Bøgekjær
Leder for SFO

Telefon: 42 31 07 22

Email: lise.bogekjaer@glostrup.dk

 

Klub

Vakant

 

 

Søndervang

Skolens kontor 

 

Email: Sondervangskolen@glostrup.dk

Rene Svendsen
Afdelingsskoleleder og leder for indskoling og mellemtrin

Telefon: 53 76 29 80

Email: rene.svendsen@glostrup.dk

Anette Roland 
Afdelingsleder for Udskoling og Katamaranen

Telefon: 23 45 64 39

Email: anette.roland@glostrup.dk

Heidi Larsen
Leder for SFO 

Telefon: 31 22 44 38

Email: heidi.larsen@glostrup.dk

Hanne Bonde
Klubleder

Telefon: 51 53 08 06

Email: hanne.bonde@glostrup.dk

 

 

Vestervang

Skolens kontor 

 

Email: Vestervangskolen@glostrup.dk

Sandra Albrekt Karmann
Afdelingsskoleleder

Telefon: 31513760

Email: sand3541@glostrup.dk

Nis Blaxekjær
Afdelingsleder for Udskoling og c-sporet

Telefon: 23646316 

Email: Nis.Blaxekjaer@glostrup.dk

Lisa Ward
Afdelingsleder for Børnehaveklasse og SFO

Telefon: 26 22 38 92

Email: lisa.ward@glostrup.dk

 

 

Glostrup Skole

Glostrup Skoles kontor

 

Email: Glostrupskole@glostrup.dk

Rasmus Tolstrup
Skoleleder

Telefon: 60613484

Email: Rasmus.tolstrup@glostrup.dk

Michael Ingelhardt
Souschef 

Telefon: 20 68 51 59

Email: michael.ingelhardt@glostrup.dk

Lisa Levin

Leder af specialområdet

Telefon:  30 68 96 64

Email: Lisa.Levin@glostrup.dk

 

Gitte Hoff Sonne
Leder for Økonomi og Administration

Telefon: 29 34 13 13

Email: gitte.sonne@glostrup.dk

Tina Ipsen
Administrativ konsulent

Telefon: 20 34 93 69

Email: tina.ipsen@glostrup.dk

Kirstine Sidenius
Ledelseskonsulent

Telefon: 28152730

Email: Kirstine.sidenius@glostrup.dk 

Jette Bechmann Petersen,    Administrativ konsulent

Telefon: 29129073

Email: Jette.Petersen@glostrup.dk